Reittiliikenne

bussi5

Liikennöimme 6.6.2016 alkaen linjaa 59 Oulu – Hailuoto – Oulu.

Oulun joukkoliikenteen sivut

Linja 59: Oulu – Hailuoto

(OYS -) Oulu, linja-autoasema – Ratakatu – Saaristonkatu – Uusikatu – Limingantie – Lentokentäntie – Hailuodontie – Hailuoto

Ma-PeMa-PeMa-Pe
OYS16.00
Oulu La-asema05.0009.2016.10
Niemenväli05.2209.4716.47
Riutunkari05.3009.5516.55
Huikku05.5510.2517.25
Hailuoto, SEO06.2010.5517.50
Sauvola06.2511.0017.55
Marjaniemi06.3011.1518.00
LaLa +La ++Su
Oulu La-asema07.5513.5514.2516.25
Niemenväli08.2214.2214.5216.47
Riutunkari08.3014.3015.0016.55
Huikku08.5514.5515.2517.25
Hailuoto, SEO09.2515.2015.5017.50
Sauvola09.3015.2515.5517.55
Marjaniemi09.3515.3016.0018.00

Linja 59: Hailuoto – Oulu

Hailuoto, Marjaniemi – Hailuodontie – Lentokentäntie – Limingantie – Uusikatu – Saaristonkatu – Ratakatu – Oulu, linja-autoasema (- OYS)

Ma-PeMa-PeMa-Pe
Marjaniemi06.3011.4518.20
Sauvola06.3511.5018.25
Hailuoto, SEO06.4011.5518.30
Huikku07.0012.2518.55
Riutunkari07.2512.5519.25
Niemenväli07.3313.0319.33
Oulu La-asema08.0513.3019.55
OYS08.15
LaLa +La ++Su
Marjaniemi09.5015.5016.2018.20
Sauvola09.5515.5516.2518.25
Hailuoto, SEO10.0016.0016.3018.30
Huikku10.2516.2516.5518.55
Riutunkari10.5516.5517.2519.25
Niemenväli11.3317.0317.3319.33
Oulu La-asema11.3017.3018.0020.00

Merkkien selitykset:

+ = kouluvuoden aikana

++ = koulujen kesäloman aikana

Waltti-kausiliput eivät käy Hailuodon kunnan alueelta alkavilla tai Hailuodon kunnan alueelle päättyvillä matkoilla. Arvolipulla voi matkustaa myös Hailuodossa.

Polkupyörän kuljettaminen linjalla 59 on maksullista, hinta 3,30€/pyörä